Články blogu

Rolety, žaluzie – ale které kam?

Nejen proti velkému teplu a ochraně před ostrým sluncem, ale také k zajištění soukromí či úplnému zatemnění místnosti se hodí zastínění oken. Ani drahá klimatizace nebude nutná. Je vícero stínících systému, ale nejvíc se používají žaluzie a rolety.

Číst celý článek...Pamatujte na venkovní žaluzie již ve fázi projektu!

Obliba venkovních žaluzií je v současné době na vzestupu, a proto se stávají neodmyslitelným doplňkem moderních staveb. Pokud chceme docílit co největší úspory energie, je potřeba na tyto prvky pamatovat, a to nejlépe ve fázi projektu.
V níže popsaném článku si řekneme, jak správně připravit prostor (podomítkový box) pro venkovní žaluzie.

Číst celý článek...Krásné posezení pod hliníkovou pergolou

Tak už nám začalo pořádné léto. Každý, kdo má bazén či venkovní posezení se rád před sluncem schová. Proč tedy nevyužít hliníkové pergoly z kvalitního odolného materiálu. Hliníková pergola je nejlepší variantou zastínění oproti klasické dřevěné, která se musí pravidelně ošetřovat.

Číst celý článek...Hravé a veselé stínění? Oživte dětem jejich pokoj!

O moderním látkovém stínění zde už toho bylo napsáno hodně. Dnes bychom se ale v tomto článku chtěli zaměřit na stínění pro ty nejmenší členy rodiny.  Pokud chcete dopřát dětem poklidný a ničím nerušený spánek, určitě víte, že zastínění oken je velmi důležitým faktorem. Proč jim ovšem nedopřát i něco navíc?

Číst celý článek...


Římské rolety jako hit léta

Už v dávných dobách za vlády Juliuse Ceasara, staří římani věděi, jak nejlépe se uchránit před letním italským sluncem. Rolety, které vám představíme nesou název “římské.“ Tyto rolety snoubí v sobě estetičnost a praktičnost v jednom.

Číst celý článek...